3 KSIĄŻKI NA WEEKEND

#menelstwosieszerzy

Wybrałem dla Was trzy książki, jakie przeczytałem w ostatnim czasie i które mogę Wam z czystym sumieniem polecić do przeczytania. W sam raz na weekend.

SZCZEPAN TWARDOCH / KRÓLkamil-ekskluzywny-menel-ksia%cc%a8z%cc%87ki-twardoch1600pTwardocha przedstawiać nikomu chyba nie trzeba. Od ponad 3 lat ewidentnie jest w formie zwyżkowej a do tego jako facet dobrze wygląda.

Tym bardziej przedstawiać nie trzeba jego najnowszej powieści „Król”, która zwróciła moją uwagę swoją okładką już jakiś czas temu. Dobra okładka jest na całe szczęście przyjemnym dla oka uzupełnieniem, tego co znajduję się w środku. Fabuła jaką tworzy autor jest niesamowicie ciekawa i wciągająca.

W powieści zwiedzamy najmroczniejsze zakątki przedwojennej Warszawy, razem z bohaterami zataczamy się w pijackim amoku, bierzemy udział w bójkach, wymuszaniu haraczy, walką o polityczne wpływy. Nie ma tu pozytywnych bohaterów są za to gangsterzy, skorumpowaniu politycy i policjanci, prostytutki, narkomani. Jest agresja, zło, brud i krew a wszystko to w otoczce nie istniejącej już, podzielonej, polsko – żydowskiej Warszawy.

Pomimo tego, że akcja powieści dzieję się ponad 70 lat temu, to czytając ją ma się wrażenie, że historia dotyczy Polski współczesnej – podzielnej i na rozstaju politycznej drogi.

Książka do kupienia TUTAJ

MICHAŁ POZDAŁ / MĘSKIE SPRAWYkamil-ekskluzywny-menel-ksia%cc%a8z%cc%87ki-3meskie1600pZ reguły podchodzę sceptycznie do wszelkiego rodzaju poradników, a już na pewno do takich które mają pomóc zrozumieć mężczyznom kobiety i odwrotnie, bo wiadomo – nie da się.

W przypadku “Męskich Spraw” mamy do czynienia jednak, nie tyle z poradnikiem, co wywiadem dwóch, i to tak różnych stron.

Agata Jankowska podczas wywiadu z seksuologiem i psychoterapeutą, Michałem Pozdałem porusza niemal wszystkie kwestie dotyczące męskiego świata, relacji damsko – męskich.

Nie ma tu tematów tabu, jest za to świeże spojrzenie na to jak myślą mężczyźni, co czują i czego oczekują, a wszystko to opisane jest na podstawie konkretnych przykładów i sytuacji wysłuchanych na kozetce Pozdała.

Przy okazji książka rozprawia się z kilkoma stereotypami i w ciekawy sposób pokazuje, jak zmienia się męskość i jej postrzeganie zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Jednocześnie zadaje kłam, popularyzowanemu ostatnimi czasy poglądowi o rzekomym kryzysie męskości. 

Książka skierowana jest do wszystkich bez względu na płeć. Jest dowodem na to że o poważnych i intymnych tematach można rozmawiać na luzie, bez zbędnego nadęcia i wymądrzania się.

Do kupienia TUTAJ

ANDREW WILSON / KREW POD SKÓRĄkamil-ekskluzywny-menel-ksia%cc%a8z%cc%87ki-krew1600pAlexander McQueen stworzył wartą miliony dolarów markę, która nawet dziś, niemal 7 lat od jego śmierci ma się dobrze. Jego zewnętrzny image, skandalisty i Bad Boy’a, jak sam zresztą siebie określał, skrywał jednak wrażliwego i niepewnego siebie człowieka.

Andrew Wilson pokazuje prawdziwą twarz projektanta, która nie wiele ma wspólnego z zakłamanym obrazem blichtru panującego w świecie mody. Dostajemy brutalny obraz człowieka z krwi i kości, jak pisze w swojej recenzji Michał Zaczyński.

Ten brudny obraz McQueena, o dziwo jest takim z którego projektant zapewne byłby dumny. 

Najsmutniejsze jest jednak to, że świat mody, który wyniósł go na szczyt, był jednocześnie jednym z tych, który doprowadził do przedwczesnej śmierci projektanta.

Do kupienia TUTAJ