3 KSIĄŻKI NA WEEKEND

#menelskiewybory

Dobry kryminał jest na wagę złota, podobnie zresztą jak umiejętność obiektywnego spojrzenia na tematy najbardziej kontrowersyjne.

Jednocześnie otwartość na zmiany w dzisiejszym świecie staje się jedną z ważniejszych umiejętności, dynamicznie zmieniającego się świata. 

Dzisiejsze książki poruszają właśnie te elementy.

EKSPOZYCJA / REMIGIUSZ MRÓZPo Remigiusza Mroza sięgnąłem zachęcony recenzjami jego najnowszych książek.

Nie bez znaczenia był też fakt, że na półce z kryminałami znajduje się grubo ponad 10 jego pozycji.

Poza tym, lubię trylogie o czym pisałem Wam chociażby TUTAJ, a „Ekspozycja” to pierwsza z serii przygód z Komisarzem Forstem. 

W swojej pracy policjanta trafia na makabryczną zbrodnie – nagiego mężczyznę powieszonego na krzyżu na Giewoncie.

Razem z dziennikarką Olgą, na własną rękę szuka rozwiązania sprawy, która na pierwszy rzut oka wydaje się nie do rozwiązania.

Mróz w bardzo ciekawy sposób łączy ze sobą kryminał i sensacje, dodając do tego historyczne zagadki i polityczne zagrywki.

Do kupienia TUTAJ

ISIS OD ŚRODKA / JÜRGEN TODENHÖFER Jürgen Todenhöfer jest byłym sędzią. I pewnie dlatego, zanim postawi jakąkolwiek tezę, chce wysłuchać obu stron.

Z racji takiego podejścia, postanowił udać się w sam środek tzw. Państwa Islamskiego, chcąc poznać ich myślenie, pobudki które nimi kierują oraz zobaczyć na własne oczy jak żyje się ludziom pod ich kontrolą.

Odwiedził szpitale, więzienie i domy zwykłych ludzi.

To co zobaczył niejednokrotnie mrozi krew w żyłach, bo oprócz śladów i historii bestialskich mordów i wojny, widzi strach i terror zwykłych ludzi oraz ekstremizm w najgorszym wydaniu. 

Autor nie przemilczał żadnych zbrodni popełnionych przez ISIS, ale dostaje się również Zachodowi, który niestety również ma krew na rękach.

Do kupienia TUTAJ

CAŁE ŻYCIE / ROBERT SEETHALER„Całe życie” to książka bardzo zwięzła i oszczędna pod względem bohaterów czy opisu scenerii.

Raptem 156 stron wydaje się niczym, w porównaniu do chociażby 850 stron „Wzgórza Psów” Żulczyka, o których pisałem Wam TUTAJ.

To tym bardziej mało, biorąc pod uwagę fakt, że książka opowiada o całym życiu głównego bohatera, Andreasa Eggera.

Jest to prosty człowiek, żyjący w austriackich Alpach, który swoje życie poświęcił fizycznej pracy i życiu w zgodzie z naturą.

Jego życie zaczyna zamieniać się wraz z pojawianiem się nowych udogodnień XX wieku, takich jak prąd, elektryczność itd.

Książka Roberta Seethalera, to z grubsza opowieść o zmianach właśnie, o tym jak wpływają na nasze życie i jak możemy się na nie przygotować.

Do kupienia TUTAJ