H&M Conscious Exclusive 2017

#menelskamoda

Najnowsza kolekcja H&M Conscious Exclusive kładzie nacisk na stylowe wzornictwo i elegancję. Całośc kolekcji została wykonana z ekologicznych materiałów m.in z poliestru BIONIC®, który powstaje z przetworzenia plastikowych odpadów wyrzucanych przez morza i oceany.

I o ile nie jestem fanem poliestru w odzieży, to działanie marki w aspekcie recyklingu plastikowych odpadów należy uznać za godne uwagi.

Poza wspomnianym poliestrem marka wykorzystała również organiczny jedwab, który świetnie sprawdził się w przypadku koszul (ZOBACZ moją stylizację), a także organiczną bawełnę. 

„Z przyjemnością przedstawiamy najnowszą kolekcję Conscious Exclusive dla mężczyzn. Stylowe fasony i doskonała jakość wykonania są dowodem na to, że ekologiczne materiały nie narzucają żadnych ograniczeń” – powiedziała Pernilla Wohlfahrt, szefowa projektantów i dyrektor kreatywny w H&M.

Motywem przewodnim męskiej kolekcji Conscious Exclusive 2017 są nowoczesne fasony – widać to idealnie na przykładzie zapinanego na jeden guzik czarnego smokingu z organicznego jedwabiu i pasujących do niego spodni z klasycznym paskiem z boku.

Moją uwagę przykuła także czarna katana, wykonana z organicznej bawełny, która ozdobiona została ręcznie wyszywanymi haftami.

Warto jest także nadmienić, że marka 20% swojego całego asortymentu tworzy z ekologicznych materiałów, jednocześnie zwiększając te proporcje z roku na rok. 

Kolekcja dostępna jest on – line (LINK), a także w wybranych sklepach stacjonarnych. 

Poniżej wybrałem dla Was najciekawsze wzory z tej kolekcji.

źródło: materiały prasowe