Jak właściwie inwestować pieniądze w ubrania?

#MenelskaModa

Budowanie własnego stylu, wbrew powszechnej opinii nie musi oznaczać konieczności wydawania wielkich pieniędzy.

Wszak styl się ma, a z „hajsu” korzysta!

Nie oznacza to jednak, że za przysłowiowe 5 zł dla Cwaniaka uda nam się zbudować własny styl, bo ten jednak potrzebuje pewnych inwestycji.

No właśnie „inwestycja” – słowo klucz! Tak w przypadku budowania własnego stylu, jak i robienia zakupów odzieżowych.

Dasz wiarę, że najbardziej stylowi ludzie praktycznie nigdy nie są ubrani w najnowsze trendy?

60 / 20 / 20 – ZAPAMIĘTAJ TE LICZBY

Jest to idealny podział proporcji, jakie powinna posiadać szafa, każdego stylowego faceta (kobiety zresztą też – przyp. Menela)

60 % to ponadczasowe klasyki (np. płaszcz dyplomatka, granatowy garnitur, dwurzędowa marynarka)

20 % to rzeczy będące w bieżącym trendzie (w tym sezonie np. kożuchy, puchówki, krata)

20 % to tzw. basic czyli np. białe t-shirty

I jak już sam pewnie zauważasz zachowując takie proporcje oszczędzasz sobie konieczności co sezonowych zakupów uzupełniających Twoją szafę.

Pod warunkiem oczywiście, że Twoja garderoba w 60% składa się z dobranych rozmiarowo, ponadczasowych klasyków!

Jeżeli te proporcje są niższe, jak zapewne już się domyślasz warto wybrać się na zakupy aby uzupełnić swoją szafę w brakujące składowe. 

I dzisiaj o klasykach będzie mowa!

Poniżej zebrałem dla Was 4 grupy asortymentowe, na które szczególnie warto zwrócić uwagę jesienią i zimą, uzupełniając swoją garderobę.

Mając na uwadze fakt, że faceci robić zakupów nie lubią, warto takie uzupełnianie szafy wykonać za jednym zamachem, chociażby w sklepach TK Maxx, gdzie akurat w listopadzie, a konkretnie między 22 a 29 listopada we wszystkich sklepach marki będzie dostępne wyjątkowo dużo produktów dla mężczyzn!

O tym, że możecie znaleźć tam produkty do 60% taniej Wam nie piszę, bo przecież to wiecie. Chociażby z wcześniejszych postów!

Inwestycja w dobrze skrojony i wykonany z naturalnych tkanin płaszcz (najlepiej sprawdza się wełna lub kaszmir) może nie zwróci się tak szybko jak inwestycja w dobry sweter. Jednak jest to o tyle ważny zakup, że nie warto tutaj zbytnio oszczędzać. 

Głównie dlatego, że będziesz go nosił przez lata!

Ja, na swój pierwszy płaszcz wydałem ok. 800 zł, co jest ceną może nie najwyższą ale na tamten czas było dla mnie wydatkiem bardzo dużym. Mija właśnie 10. rok od tamtego zakupu, a płaszcz, jak nosiłem wtedy, tak noszę i teraz. 

Generalnie dla mnie jesień i zima nie istnieje bez golfów. Tak tych cienkich kaszmirowych, jak i grubo plecionych wełnianych. 

I choć na powyższej grafice jest tylko półgolf. Do tego skandynawski, co nie każdemu pasuje to jesienią koniecznie zainwestuj w sweter, a od golfu możesz zacząć. Najlepsze są te z kaszmiru, choć tutaj należy pamiętać o szczególnej ostrożności przy praniu. 

Rozpinany kardigan to także modowy “evergreen” w męskiej szafie. W połączeniu z koszulą lub nawet basicowym t-shirtem oraz spodniami chino czy jeansami idealnie sprawdzi się chociażby w tzw. casual friday’s.  

Napiszę tak: espradryli możesz nie mieć, najnowszych butów od Kanye Westa możesz nie mieć ale te powyższej musisz mieć obowiązkowo! 

Nie kupuj wszystkich naraz tylko sukcesywnie powiększaj swoją garderobę o kolejne modele. One nigdy nie wyjdą z mody – gwarantuje to Tobie! 

Po kosmetyczce (tej do noszenia kosmetyków) chyba najbardziej kontrowersyjna część męskiej garderoby. Głównie dlatego, że torby kojarzą się z damską galanterią. I przez wielu mężczyzn traktowane są jako zło konieczne. Dużo częściej wybierany jest plecak lub, o zgrozo reklamówka. I o ile do samego plecaka nic nie mam, wszak dobrze dobrany może ciekawie podkreślić styl, to Panowie odwagi! Skórzana torba to plus 10 do lansu, tfu stylu! Serio! 

Aktówka jeżeli śmigasz dużo śmigasz z dokumentami i komputerem, torba na codzień idealnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania portfela, kluczy, drobnych bibelotów. A podróżna, szczególnie na krótkie wyjazdy będzie świetną alternatywą dla walizki. 

Dobrze wykonaną, skórzaną torbę spokojnie ponosisz kilka lat. A skóra ma jeszcze to do siebie, że nawet jak lekko nadgryzie ją ząb czasu, to i tak będzie wyglądać dobrze! Pod warunkiem oczywiście, że będzie się o nią odpowiednio dbało! 

 

Reasumując, powyższe grupy asortymentowe to składowa męskiego stylu! Raz kupione powinny służyć przez lata! A jako, że są to rzeczy ponadczasowe to niezależnie od tego, co w danym sezonie będzie akurat w “trendzie” możesz mieć pewność, że nikt nie posądzi Cię o brak stylu! 

Tylko zwróć uwagę na skład i jakość wykonania! 

Materiał powstał w ramach działań z marką.