3 FILMY NA WEEKEND

#menelstwosieszerzy

Weekend to dobry czas na relaks przy kinie. 
Po KSIĄŻKACH i PŁYTACH dzisiaj polecam Wam te 3 filmy. 

HUMAN / reż.: Yann Arthus-Bertrand

Założenie filmu Human było bardzo proste – postawić przed kamerą skrajnie różnych ludzi i zadać im te same pytania o miłości, szczęściu, radości, strachu, wojnie. 

Brzmi banalnie bo przecież wszyscy jako ludzie, teoretycznie jesteśmy tacy sami. Poza tym ile już razy zadawano takie pytania. Jednak prostota formy w jakiej przedstawione są odpowiedzi poszczególnych osób, mieszkających w najbardziej odległych zakątkach świata jest tutaj kluczową metodą.

Wypowiedzi te kontrastowane są świetnymi ujęciami przedstawiającymi potęgę Ziemi, które w połączeniu w całość obnażają prawdę o nas samych. Smutną prawdę, niestety. 

Film powstał w dwóch wersjach kinowych: 1,5 godzinnej oraz ponad 3 godzinnej.

MŁODOŚĆ / reż.: Paolo Sorrentino

W stylistyce Sorrentino zakochałem się już przy „Wielkim Pięknie”.

W „Młodości” reżyser używa tych samych zabiegów: mamy tu więc długie, spokojne kadry połączone ze spokojną, melancholijną muzyka z równie spokojną fabułą.

Główny bohater grany tu przez Michaela Caina, jest emerytowanym dyrygentem i kompozytorem który razem z najlepszym przyjacielem odpoczywa w luksusowym kurorcie w Alpach gdzie przyglądają się, przez pryzmat swojego życia i doświadczeń rozterkom ludzi młodych.

I zasadniczo o tym właśnie jest cały film – o tym jak wraz z upływem lat zmienia się sposób postrzegania życia. Jest to film do którego na pewno będę wracał, bo sposób jego odbioru na pewno będzie zmieniał się w raz z przybywaniem mi lat.

FANTASTYCZNE ZWIĘRZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ / reż.: David Yates

Seria o Harrym Potterze okazała się niezwykłym fenomenem, sam czytałem poszczególne tomy opowieści po kilka razy.

Dlatego nie ma co się dziwić że w 5 lat po premierze ostatniego filmu o Harrym na ekrany kin wchodzi film z nowej serii który znowu zabiera nas w magiczny świat stworzony przez J.K Rowling.

Tym razem jednak mamy do czynienia z lekko odmiennym światem bo akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 20. ubiegłego wieku, przez co wizualnie odcinamy się od Anglii i Hogwartu znanego z Harrego Pottera.

Nadal jednak na ekranie jest dużo magii, magicznych postaci i walki dobra ze złem, czyli tego co było kluczem do sukcesu serii o Hogwardzie, i w sumie jest kluczem do sukcesu wielu filmów czy książek.

Wszystko to opakowane jest w ciekawe efekty specjalne, muzykę oraz dobrą obsadę aktorską jak na porządny blockbuster przystało.

źródła: materiały prasowe