FATHERS

#menelstwosieszerzy

W czasach kiedy tak usilnie próbuje się nam wmówić, że z mężczyznami jest co raz gorzej, tym bardziej kibicuje wszystkim inicjatywom, które starają się być przeciwwagą tych twierdzeń.

Nie chcę brzmieć jak ktoś kto problemu nie widzi. Coś na rzeczy niewątpliwie jest.

Jednak jako facet po przejściach, który swego czasu syndrom Piotrusia Pana miał w jednym palcu, a i po dziś dzień, czasami się jeszcze na nim łapie, chce inspirować się historiami innych ludzi, które potwierdzają, że z nami facetami może być, i jest co raz lepiej.

Dodatkowo, kiedy czytelnictwo leży na podłodze, i póki co, siły na podniesienie nie ma, magazyny takie jak ten, tym bardziej warte są uwagi, nie tylko mężczyzn zresztą.

1

Fathers, bo o tym tytule mowa — to magazyn. Choć słowo “magazyn” nie jest właściwym określeniem tego wydawnictwa, sam Wydawca definiuje ten kwartalnik jako połączenie książki z magazynem. W każdym razie, jest to tytuł wzmacniający bardzo mocno ideę świadomego ojcostwa, męskości oraz stylu życia.Slow Jurnalism, jakim kierują się twórcy pozwala mieć poczucie, że treści zawarte w kwartalniku nie są z przypadku. Ich istotą jest jakość, która automatycznie staje się potężną dawką inspiracji dla mnie, faceta, przyszłego ojca, męża.

Tak jak już wspomniałem, nie tylko faceci znajdą tutaj tematykę dla własnego podwórka. Każdy kto w treściach pisanych szuka czegoś głębszego, jest w stanie znaleźć coś dla siebie.Fathers, pozwala nam mężczyznom na jedną, najważniejszą moim zdaniem rzecz – daje nam szansę na zagłębienie się w naszą męską psychikę.Możemy udawać, że nie jest to nam do niczego potrzebne, a i tak prawda dopnie się swojego.Historie innych kolesi, choć nie tylko, dotyczące ich ojcostwa, związków, pasji i zwykłych przemyśleń – dają szasnę czytelnikowi na wciśnięcie hamulca, który powinien być używany chociażby po to, aby zatankować paliwo do dalszej jazdy.A z kolei, Paniom dadzą szansę na spojrzenie na mężczyzn z zupełnie innej płaszczyzny.

Magazyn założony został przez Wojtka Ponikowskiego, natomiast redaktorem naczelnym jest Ania Czajkowska.

 2 3
 

Więcej o magazynie możecie znaleźć tutaj: www.fathers.pl