Po co mężczyźnie wizyta u kosmetyczki?

#pielegnacja

Zgodnie z panującym stereotypem mężczyźnie nie wypada chodzić do kosmetyczki, a bynajmniej nie powinien się tym chwalić. 

Warto jednak odłożyć na bok stereotypy i trzymać się także zasady, że do odważnych świat należy. 

W tym poście przedstawiam Wam 5 zabiegów jakie mężczyzna może wykonać u kosmetyczki.

Korzystałem z wszystkich, a z niektórych korzystam regularnie i gwarantuję Wam, że z moją męskością nie stało się nic złego. Natomiast problemy skórne z jakimi borykałem się przez długi czas odeszły w niepamięć. 

Nie będę snuł dalekosiężnych tez, że do kosmetyczki powinien chodzić każdy,  bo jest to niewątpliwe kwestia bardzo indywidualna. 

Mając jednak na uwadze fakt, że żyjemy “zanieczyszczonych” czasach, a dodatkowo konsumujemy życie bardzo szybko – to nie udawajmy, że nie widać tego na skórze. 

każdy rodzaj skóry, ze szczególnym uwzględnieniem skóry skłonnej do zapchanych porów

cena: od 100 zł

Oczyszczanie jest najpopularniejszym zabiegiem. 

Ten zabieg jest wskazany naprawdę dla każdego, z ta różnicą, że częstotliwość jego wykonywania będzie różniła się od tego jaki mamy rodzaj skóry. Osoby ze skórą tłustą powinny wykonywać taki zabieg częściej niż osoby ze skórą normalną. 

Zabieg polega na manualnym oczyszczeniu skóry z zapchanych porów, wągrów i innych zanieczyszczeń. 

Skóra po takim zabiegu przez kilka dni może być lekko podrażniona, jednak jest to krótkotrwałe. A przez całościowe oczyszczenie porów skórnych nasza skóra “brudzi” się wolniej. 

opuchnięte, podkrążone oczy; 

cena: od 150 zł 

Jeżeli jesteście posiadaczami tzw. “worków” pod oczami ten zabieg jest idealny do ich zniwelowania. Dodatkowo można go stosować w celu zminimalizowania zmarszczek wokół oka. 

Sam borykałem się z tym problemem, na który nie działały żadne kremy czy maści. Dopiero cykl 4 zabiegów wykonywanych w odstępie 4 tygodniowym znacząco zminimalizował widoczność nieestetycznych worków i zaciemnień. 

Zabieg wykonuje się na skórze znieczulonej specjalną maścią, trwa ok 45 – 60 min.

Kilka dni po zabiegu skóra jest lekko puchnięta i może być sytuacja, w której będzie widoczne pęknięte naczynko. Jednak po ok. tygodniu wszystko wraca do normy, a skóra dookoła oka wygląda wyraźnie lepiej.

dla każdego rodzaju skóry

cena: od 50 zł

Tytułowe “odżywanie” skóry podczas takiego zabiegu dobierane jest indywidualnie do typu skóry, o których pisałem Wam TUTAJ

Podczas takiego zabiegu skórę można intensywnie nawilżyć, ograniczyć wydzielanie się sebum lub np. dodać jej energii i blasku.

Jest to bardzo prosty zabieg z dużo lepszym efektem niż samodzielne odżywanie skóry kremami czy żelami do codziennej pielęgnacji.

skóra zmęczona, poszarzała, dojrzała

cena: od 200 zł 

Razem z mezoterapią igłową jest jednym z bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Jednak jego efekt znacząco poprawia wygląd skóry. 

Z informacji od swojej kosmetyczki wiem, że dermapen cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. 

Nie nadaje się do skóry trądzikowej.

Zabieg wykonuje się po znieczuleniu skóry maścią znieczulającą, a jego główną zaletą jest wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu w skórze, przez co zabieg ten znacząco ją odmładza. Jednocześnie zabieg ten wpływa na zmniejszenie widoczności porów skórnych.

Sam zabieg polega na szybkim nakłuwaniu skóry kilkoma mikro igłami, które pobudzają odnowę skóry.

Podczas zabiegu kosmetyczka może używać specjalnych preparatów, które stosowane skórę mogą dodatkowo intensywnie ją odżywić.

Zabieg najlepiej wykonywać w kilku cyklach,  w odstępach 3 – 4 tygodniowych

skóra zaskórnikowa, tłusta, ze skłonnością do trądziku, z przebarwieniami

cena: od 100 zł 

Zabieg idealny dla tych z Was, którzy borykają się trądzikiem, zaskórnikami lub bardzo widocznymi porami skórnymi, a także dla tych z Was, którzy posiadają blizny potrądzikowe lub przebarwienia.

W zależności od potrzeb kosmetyczka dobiera odpowiedni kwas, który nakładany jest na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę. Zastosowane kwasy powodują, że skóra przez kolejne dni zaczyna się intensywnie łuszczyć, w miejsce której wytwarzania jest “nowa” skóra. 

Zabieg najlepiej wykonywać zimą lub jesienią kiedy skóra nie wystawiania jest na intensywne działanie promieni słonecznych. 

Zabieg taki najlepiej wykonywać także w serii, z odstępem 3 – 4 tygodniowym.