REFORMA MENELA: CZYLI CO MI W BRZUCHU BURCZY

#ReformaMenela

Akcja #ReformaMenela rozkręciła się na dobre, i pomimo tego, że jest trochę ciężej niż na początku, to w imię zasady NO PAIN, NO GAIN walczymy dalej.

O całej akcji możecie przeczytać TUTAJ, gdzie napisałem Wam skąd pomysł na cykl i o co w nim chodzi.

Pierwszy trening na którym pracuję możecie zobaczyć TUTAJ.

W każdym z tych postów, wspomniałem Wam o kluczowym elemencie #ReformyMenela, jakim jest dieta.

Potwierdzony jest fakt, że samo machanie sztangą nie jest kluczowe w budowaniu tkanki mięśniowej czy redukowaniu tkanki tłuszczowej. Blisko 60/70 % sukcesu zależy od dopasowania właściwie zbilansowanej diety.

To w sumie wyjaśnia, dlaczego pomimo tego, że na siłownię uczęszczam od ponad 3 lat, dopiero przy #ReformieMenela efekty są bardziej niż satysfakcjonujące. Przynajmniej dla mnie samego.

O dietach pudełkowych głośno jest już od jakiegoś czasu. Sam pamiętam jak pracując jeszcze w jednej z korporacji korzystałem z takich rozwiązań.

Podobnie teraz, kiedy czasu na gotowanie mam jak na lekarstwo, zdecydowałem się na ofertę KIK Catering.

_dsc5698

Pewnie, ktoś zaraz mi zarzuci, że przecież zespół KIK’a zapewne sam wysłał mi swoje jedzenie abym ich reklamował. Było trochę inaczej, razem z Piotrkiem Szczurkiem, który przygotowuje dla mnie trening, usiedliśmy i przejrzeliśmy ofertę dostępnych kateringów. I bez dwóch zdań – zdecydowaliśmy, że KIK Catering byłby najlepszą opcją.

Ze smakiem jest trochę jak z gustem, chyba nie wypada o tym rozmawiać, bo jednej woli rybki, inny akwarium. Widzę, że konkurencja w tym sektorze gastronomii jest całkiem spora. I pewnie to co przekonało mnie do kateringu od KIK’a, nie musi przekonywać innych. Jednak:

  • nieprzetworzone składniki;
  • własne pieczywo, makrony, batony proteinowe;
  • regionalni dostawcy;
  • świeżo wyciskane soki (które są totalnym obłędem);
  • opieka dietetyka przy tworzeniu diety;

to tylko część plusów przemawiających na ich korzyść.

Kluczowa jednak jest ich oferta. Macie do wyboru 8 rodzajów diet, łącznie z dietą ID, gdzie przygotowywane są dla Was posiłki w oparciu o Wasze indywidualne preferencje.

zrzut-ekranu-2016-11-09-o-16-23-10

Przy #ReformieMenela zdecydowaliśmy się na dietę POWER, która ma zwiększoną ilość białka. Startowaliśmy z bilansem kalorycznym ustawionym na 2500 kcal w posiłkach oraz 2 koktajlach proteinowych (300 kcal każdy). Łącznie w dniu przyjmowałem 3100 kcal/dziennie.

Po miesiącu zmniejszyliśmy bilans kaloryczny w posiłkach do 1800 kcal, z tą samą ilością odżywki białkowej.

I taką kaloryczność trzymam do dzisiaj.

Zdjęcia sylwetki, zdjęciami sylwetki, jednak myślę, że lepiej napisać Wam o cyferkach.

Zaczynałem z wagą 98 kg, przy wzroście 192 cm.

Aktualnie ważę 92 kg. Jeżeli chodzi o obwody z brzucha “spadło” 5 cm, z ud 3 cm., w klacie “poszło w górę” 4 cm.

I tak jak pisałem Wam na początku, aktualnie jestem w momencie kiedy jest trochę ciężej niż na samym początku, ale działamy cały czas dalej. Konsekwentnie przekraczając własne granice.