10 RZECZY ZA KTÓRE TWOJA SKÓRA BĘDZIE CI WDZIĘCZNA

#menelstwosieszerzy

Czasy, kiedy facetom wydawało się, że pielęgnacja jest mało męska na szczęście odeszły do lamusa. Z  badań jasno wynika, że ponad połowa Polaków (56 proc.) deklaruje, że wygląd jest dla nich ważny. A prawie co drugi na pielęgnację poświęca codziennie od 15 do 45 minut i wcale nie uważa tego za stratę czasu.


1. ZAPOMNIJ O PODBIERANIU JEJ KOSMETYKÓW

Z dwojga złego lepiej już używać jej kremów niż wcale. Jednak skóra mężczyzny jest inna niż kobiety i dlatego potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji. Nasz naskórek jest grubszy, a skóra właściwa zawiera więcej kolagenu niż u kobiet. Do tego męski naskórek jest bardziej odporny na promienie słoneczne, co często nas gubi. Dlatego… patrz punkt 2.

 

2. NIE ZAPOMINAJ O FILTRACH

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne przyśpiesza starzenie się skóry, a także może prowadzić do pojawienia się czerniaka. Dlatego krem z filtrem powinien być twoim przyjacielem nie tylko na wakacjach. Na co dzień (w lecie i na wiosnę) wystarczy krem z SPF 15, ale oczywiście w trakcie wyjazdów lepiej podnieść filtr do SPF 30 a nawet 50. Pamiętaj także o ochronie w zimie, zwłaszcza w trakcie wyjazdów na narty czy deskę. To, że nie czujesz palącego słońca, wcale nie znaczy, że ono nie świeci.

 

3. ZNAJDŹ SWÓJ KREM DO TWARZY

Zacznij codziennie używać kremu do twarzy, najlepiej od razu o właściwościach przeciwzmarszczkowych (oczywiście jeżeli jesteś w grupie 27+). Dlaczego? Bo wbrew pozorom pierwsze kurze łapki pojawiają się około 25 roku życia i lepiej od razu o nie zadbać. Szukając odpowiedniego kremu zwróć uwagę czy ma w składzie kwasy hydroksylowe AHA i BHA, koenzym Q10 czy retinol. Więcej o męskiej skórze pisałem dla Was TUTAJ.

 

4. PAMIĘTAJ O NAWODNIENIU

Nawilżanie skóry to nie tylko wklepywanie w nią kremów, ale też nawilżanie od wewnątrz czyli najprościej mówiąc picie wody. Dermatolodzy zalecają picie od sześciu do ośmiu szklanek dziennie. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, jeśli lubisz kawę albo zdarza Ci się w weekendy przesadzić z drinkami. Zarówno kofeina jak i alkohol odwadniają organizm.

 

5. NIE MYJ TWARZY MYDŁEM

Chyba, że używasz mydła dedykowanego do twarzy. Klasyczne mydło przesusza skórę twarzy i zmienia jej odczyn z kwasowego na zasadowy, a  to dlatego , że poza zmyciem wszystkich zanieczyszczeń usuwa też naturalną barierę tłuszczową skóry, która odpowiada za jej nawilżenie. Dlatego lepiej wybierz odpowiedni dla swojej typu skóry żel lub piankę do mycia twarzy i korzystaj z niej dwa razy dziennie. W czasie porannej toalety i przed pójściem do łóżka.

krem-1

6. UŻYWAJ KREMU POD OCZY

Na szczęście używanie kremu pod oczy podobnie jak kremu przeciwzmarszczkowego przestało być uważane na mało męskie. Warto zainwestować w dobry krem, bo cienie pod oczami, to jedna z pierwszych rzeczy, która widocznie nas postarza. Jeśli chcesz ukryć wyjątkowo długą noc albo ciężki weekend z kolegami użyj kremu z kofeiną. Najlepiej ukryje opuchliznę i worki pod oczami.

 

7. NIE BÓJ SIĘ PEELINGU I MASECZKI

Czasem, zwłaszcza przy cerze trądzikowej, codzienne mycie twarzy żelem albo pianką to za mało. Wtedy warto sięgnąć po peeling z granulkami złuszczającymi naskórek albo maseczkę dopasowaną do potrzeb skóry. Dużą gamę produktów dla mężczyzn oferuje Clarins, L’Oreal czy Tołpa.

 

8. ZWRÓĆ UWAGĘ NA GOLENIE

Poświęć mu odpowiednią ilość czasu. Zacznij od nałożenia na twarz żelu, pianki albo kremu do golenia. Dzięki temu zmiękczysz zarost i zapobiegniesz podrażnieniu skóry. O samym trzymaniu maszynki też warto wiedzieć to i owo. Po pierwsze nie trzymaj maszynki zbyt mocno przy twarzy, pozwól jej gładko po niej sunąć. To oszczędzi Ci skaleczeń. Pamiętaj, że maszynką nie powinno się dwa razy przejeżdżać po tym samym miejscu. Jeśli zarost od razu nie został usunięty, to znaczy, że albo maszynka się stępiła, ale musisz dokładniej spłukać z niej reszki kremu. Unikaj golenia na sucho, może Cię kosztować podrażnioną skórę. Po skończonym goleniu nie zapomnij  nałożeniu wody, balsamu albo płyn po goleniu.

 

9. WYBIERZ ODPOWIEDNI RĘCZNIK

Brzmi banalnie, ale czasem najprostsze pomysły są najlepsze. Nie muszę chyba przypominać, że do twarzy trzeba mieć oddzielny ręcznik.

 

10. JESIENIĄ I ZIMĄ NIE WSTYDŹ SIĘ POMADKI

Ochronna pomadka do ust to nie szminka. A spierzchnięte popękane usta to nic atrakcyjnego. Pomadka przyda się zwłaszcza teraz, kiedy usta łatwiej pierzchną przy niskich temperaturach. Wystarczy używać jej kilka razy dziennie, kiedy akurat sobie o tym przypomnisz. Twoja dziewczyna na pewno szybko zauważy różnicę.