Produkt Roku 2018 magazynu Men’s Health

#menelskiewybory

W tym roku miałem przyjemność być członkiem jury powołanego przez magazyn Men’s Health, którego zadaniem było wybranie Produktu, a właściwie produktów roku 2018.

Do przetestowania mieliśmy kilkadziesiąt kosmetyków oraz kilka urządzeń dedykowanych męskiej pielęgnacji. Następnie w anonimowej ankiecie każdy z członków jury oceniał wszystkie produktu, odpowiednio je oceniając. 

Końcowe obrady jury miały na celu zamknięcie całego procesu, tym samym wyłaniając zwycięzców. 

Cieszę się, że jury składało się nie tylko z osób żywo zainteresowanych męską pielęgnacją (jak chociażby Redaktor Naczelny Men’s Health’a Piotr Makowski, mistrz świata fryzjerstwa Piotr Staszewski, czy Menel), ale także specjalistów w tym fachu jak np. dr Aneta Szulska – Schoepp czy dr Sebastian Matwiejczyk.

Zobaczcie, które kosmetyki zostały wyróżnione w Plebiscycie Produkt Roku 2018 magazynu Men’s Health.

ZAPACHY

Wspomniałem Wam już na swoim Instagramie, żewoda kolońska Jo Malone- Black Cedarwood & Juniper z automatu stała się jednym z moich ulubionych zapachów. 

Idealny, charakterystyczny szyprowy zapach nie ma nic wspólnego z mainstreamowymi nutami, które dostępne są na rynku. Idealnie sprawdza się na wieczór! Sprawdźcie go!

WŁOSY

Będę z Wami szczery i przyznam się, że o włosie na swojej głowie dbam bardziej niż o własną tężyznę fizyczną! 

Z pośród wszystkich produktów do włosów moją uwagę zwrócił spray nadający objętość marki CREW. Działa na zasadzie suchego szamponu, nie nadaje błysku, jednocześnie podnosząc włosy od nasady i wyodrębniając poszczególne pasma włosów.

CIAŁO

Przyznaję, że do peelingów do ciała podchodziłem z dystansem. Ta kategoria kosmetyków wydawała mi się dedykowana dla kobiet. Zobowiązany jednak do testowania, podczas jednej ze swojej kąpieli postanowiłem wypróbować kawowy peeling do ciała od Body Boom. Fakt, opakowanie nie jest praktyczne, a prysznic po jego zastosowaniu wygląda jakby sobie zrobił przerwę na kawę. Natomiast usunięty martwy naskórek i dodatkowo intensywnie nawilżona skóra rekompensują wspomniane “ale”. 

Ciekawy jestem który z Was zdecyduje się go przetestować!

GOLENIE

O sztyfcie do golenia Nivea Men Body Shaving wspominałem już Wam podczas konkursu jaki organizowaliśmy jakiś czas temu. 

Kompaktowy kosmetyk do męskiej depilacji. Idealnie sprawdza się w podróży ale także podczas rutynowej męskiej pielęgnacji. 

A do tego niewiele kosztuje! 

TWARZ

Kosmetyki Lab Series w mojej ocenie mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dodatkowym plusem jest także wydajność tych produktów. Zwycięski krem Lab Series Day Rescue Defense Lotion Broad Spectrum SPF bardzo dobrze blokuje skórę przed wchłanianiem zanieczyszczeń powietrza, zapobiega odwodnieniu skóry, a dodatkowo filtr SPF35 bardzo dobrze chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych.

URZĄDZENIE

Swoją pierwszą szczoteczkę soniczną kupiłem około 4 lat temu i od tamtego czasu nie zamieniłbym jej na żadną inną. 

Nie mogę zagwarantować, że szczoteczka wyeliminuje w 100% problem z osadzającym się kamieniem nazębnym, jednak na pewno ograniczy go w znaczącym stopniu. 

Na potwierdzenie przytoczę Wam słowa mojego dentysty, który w momencie kiedy ściągnął mój aparat stwierdził, bardzo dobry stan higieny mojej jamy ustnej. 

Najnowszy model szczoteczki sonicznej od Philipsa ma dodatkową opcję wybielania zębów czujnik nacisku i scierania. Cena, przyznaję jest dość wysoka, natomiast jeżeli miałaby być dla Was blokadą przed zakupem Waszej szczoteczki sonicznej możecie zacząć od modelu SoniCare Diamond Clean.

Choć od lat jestem klasycznym przykładem brodacza, to przy okazji urządzeń Waszej uwadze polecam maszynkę do golenia Braun Series 9. Jej świetny desing to jedno, drugie to możliwości jakie posiada. Idealna do stosowania na mokro lub na sucho. Z trymerem pokrytym tytanem, pozwala na golenie z mniejszą ilością pociągnięć i powtórzeń. A co najważniejsze, golarka analizuje zarost aby następnie dopasować się do niego, co w tym przypadku jest nie bez znaczenia. 

Pełen artykuł: “Produkt Roku 2018” możecie przeczytać w lipcowym numerze magazynu Men’s Health.

Zdjęcia: Wojciech Małkowicz
Aranżacja: Agnieszka Olszewska – Czuma
Zdjęcia i cytaty pochodzą z lipcowego numeru Magazynu Men’s Health