GLAMOUR: JEDYNY TAKI MENEL!

#menelstwosieszerzy

W lutym tego roku odbyła się Gala BLOG ROKU 2013 na której Blog EKSKLUZYWNY MENEL otrzymał wyróżnienie od Magazynu GLAMOUR w kategorii MODA. 

Nie muszę Wam pisać, że dla mnie było to ogromne zaskoczenie i naprawdę świetna niespodzianka! Generalnie to co dzieje się wokół Menela od momentu Jego powstania jest naprawdę świetnym doświadczeniem. Przez ten niespełna rok udało mi się poznać tylu fajnych ludzi, spróbować sił w kilku fajnych projektach a to tak naprawdę JESZCZE NIE KONIEC!!! Cieszę się, że tematyka męskiej mody ma się co raz lepiej w naszym kraju a Ekskluzywny Menel ma w tym swój mały udział!

gla2final

Poniżej możecie przeczytać mój wywiad dla magazynu, który publikowany był w kwietniowym wydaniu magazynu. 
 

Co skłoniło cię do założenia bloga o modzie męskiej?
 Pomysł podrzuciła mi kumpela ze studiów. Pomyślałem, że w polskiej blogosferze jest pewnego rodzaju nisza w tej dziedzinie i że warto zaryzykować. Co więcej, w tym czasie bardzo dużo pracowałem i w ogóle nie miałem czasu dla siebie. Potrzebowałem pewnego rodzaju odskoczni. Ale blog to tylko dodatek do mojego życia zawodowego. 
 
– Czym się zajmujesz na co dzień?
Od paru lat pracuję w sektorze retail w branży odzieżowej. 
 
– Skąd pomysł na nazwę bloga Ekskluzywny Menel?
To był początkowo mój nick na różnych portalach społecznościowych. Gdy postanowiłem założyć bloga, pomyślałem, że to idealna nazwa, bo odzwierciedla mój styl i do tego łatwo zapada w pamięć.
 
– Z jakimi reakcjami spotyka się to, co robisz? 
Głównie z pozytywnymi, co jest bardzo miłe. Wiadomo, że pojawiają się hejty, ale u nas jest to na stałe wpisane w internetowe środowisko. Jest to nawet pewnego rodzaju wyznacznik siły bloga, stąd też o ile konstruktywną krytykę bardzo sobie cenię, o tyle hejtami się nie przejmuję i staram się ich nie czytać. 
 
– Jak opisałbyś swój styl?
Pomieszanie casualu ze smart casualem. Lubię ubrania, w których nie czuję się przebrany. Mam sporo bluz, T-shirtów, dżinsów o prostym kroju, dużo streetwear’owego obuwia i kilka fullcapów. Lubię również drobne akcesoria, które dopinają całość stylizacji. Kupuję albo w sieciówkach, albo w małych sklepach internetowych, np. hazel21.com.
 
– Co myślisz o stylu ubierania Polaków?
Mamy w tej chwili w Polsce modę na modę, dlatego poziom ubioru polskiej ulicy ciągle rośnie. Jest wielu facetów, którzy w ciągu dnia są zobowiązani do noszenia garniturów, a po pracy chcieliby ubrać się bardziej na luzie, ale wciąż stylowo i to właśnie do nich kieruję swojego bloga.
 
 
– Kolekcjonujesz ubrania?
Nie. Upłynniam je. Mój tata ma dużo fajnych rzeczy w szafie. Podobnie brat.
 
– Kto według ciebie jest współczesną męską ikoną mody?
Fajnie ubiera się Radzimir Dębski, Robert Kupisz i Olivier Janiak. A „na zachodzie” Pharrell Williams i Kanye West. 
 
– Śledzisz inne modowe blogi? Które cenisz najbardziej?
Z naszych polskich przeglądam Mr. Vintage, Outdersen, The Men’s Side, Vanitas, UH Yowloski, Freestyle Voguing. A z zagranicznych wchodzę na Drip Cult, Qmike, Alkarus, One Dapper Street, I am Galla. Poza stylizacjami dużą uwagę zwracam na zdjęcia, dlatego bardzo cenię blogi o wysokim poziomie fotografii, mówię tu o Gary Pepper Girl, Maffashion, Jestem Kasia, John Thatcher, Ben Giesbrecht, Anouk Yve.
 

rozmawiał: Marcin Świderek
zdjęcia: Mateusz Pawelski / Rafał Chobot / Radosław Trochimiak