LOOKBOOK #138: ŻORŻETA

#menelstwosieszerzy

Po wakacyjnej przerwie wracamy do tematu tkanin i akcji MENEL PRAĆ, która jest akcją powstałą przy współpracy z marką WHIRLPOOL, dla projektu 6-TY ZMYSŁ PROJEKTANTA.

Wrzesień, to miesiąc, wydawać by się mogło damskiej tkaniny, jaką jest ŻORŻETA. Ale jak zobaczycie na zdjęciach poniżej, może być wykorzystywana w męskich stylizacjach. Żorżeta produkowana jest z jedwabiu, wełny i bawełny. Współcześnie nie brakuje jednak też wersji wytwarzanych ze sztucznych włókien. Jest zwiewna i delikatna. Kreacje z żorżety prawie się nie gniotą i są przystępne cenowo. Oczywistą oczywistością jest fakt, że żorżetę można prać w pralce. Program z niską temperaturą dla tkanin delikatnych i pranie mamy zrobione.

14

Ja wykorzystałem koszulę z żorżety, którą mam od MICHAŁA SZULCA, połączyłem ją z przetartymi jeansami z ZARY, białym t-shirtem z H&M, zamszową ramoneską, także od nich. Jeżeli chodzi o obuwie, zdecydowałem się na szare, zamszowe sztyblety ze sklepu E-OBUWIE, swoją drogą 199 zł za takie buty to całkiem dobra cena. Całość zamyka ulubiony full cap od NEW ERA.

15 16 13 12 11 10 9 8 7 6 5 3 2 1

zdjęcia: Mat Pawelski