3 FILMY NA WEEKEND

#menelskiewybory

W ten weekend wracamy do filmów! Przygotowałem dla Was propozycje, przy których na pewno nie będziecie się nudzić.

INTO THE INFERNO / reż: Werner HerzogOsobiście jestem wielkim fanem dokumentów Wernera Herzoga, tego w jakis sposób podchodzi do ważnych i ciekawych tematów.

W jego najnowszym filmie, razem ze znanym wulkanologiem przyglądamy się aktywnym wulkanom.

Sam obraz jest fenomenalny; erupcje wulkanów, jeziora lawy, wielkie chmury pyłu wulkanicznego połączone z muzyką klasyczną robią naprawdę niesamowite wrażenie.

Ale na szczęscie „Inferno” to nie tylko sucha, naukowa opowieść o wulkanach ale rownież film o ludziach zamieszkujących tereny wulkaniczne, o ich wierzeniach, spojrzeniu na wulkan i o tym jak na przestrzeni lat nauczyli się żyć w jego cieniu.

MIĘDZY SŁOWAMI / reż: Sofia Coppola“Między słowami” to film o tym jak dwoje ludzi, pozornie różnych spotyka się w obcym sobie mieście i nawiązuje ze sobą nić porozumienia.  

Bob, 50-letni aktor i Charlotte, młoda Amerykanka, która przyleciała do Tokio wraz ze swoim mężem spotykają się w hotelowym barze przywiedzeni tam chroniczną bezsennością.

Okazuje się, że mimo różnicy wieku znajdują wspólny język a obce miasto, w którym się znaleźli tylko ich do siebie zbliża.

Mimo, że Bob jest na zakręcie życiowym a Charlotte dopiero szuka swojego miejsca na świecie to ich relacja nie wychodzi poza bezpieczny obszar przyjaźni, bo oboje zdają sobie sprawę z tego, że taki związek nie miałby sensu.

“Między słowami” to naprawde piękny flm, nie tylko o miłości ale również o relacji dwojga ludzi.

PROROK / reż: Jacques Audiard“Prorok” to moim zdaniem jeden z najlepszych, europejskich filmów gangsterskich, który niewątpliwie może stać obok takich klasyków jak „Życie Carlita” czy „Chłopcy z ferajny”.

Świadczy o tym też cała masa nagród jakie film dostał na całym świecie (łącznie z nominacją do Oscara).

Film to historia Malika, młodego Araba, który trafia do więzienia. 

Tam zajmują się nim korsykańscy więźniowie, którzy próbują wykorzystać go do swoich celów.

Malik zmuszony jest do podejmowania decyzji, które z sieroty i analfabety o niskiej szkodliwości społecznej zmienią go w gangstera z krwi i kości.