Robert Kupisz: “Crown” Kolekcja Jesień – Zima 2018/19

#menelskamoda

OGLĄDAJĄC SYLWETKI Z NAJNOWSZEGO POKAZU ROBERTA KUPISZA MOŻNA BY RZEC: “STARY, DOBRY ROBERT!”

Od kilku sezonów charakterystyką kolekcji projektanta jest jeden z lepszych “streetwearów” tworzonych w Polsce. 
 
Oversize’owe kroje, dres, unisexowe fasony, grube swetry, bojówki to cechy charakterystyczne, tworzące pewien wspólny mianownik pomiędzy Jego kolekcjami.
 
Zmienną jest temat danej kolekcji. 
W przypadku kolekcji “Crown”, będącą propozycją Projektanta na sezon jesień – zima 2018/19, jak można wnioskować z nazwy, są inspiracje związane z historią rodów królewskich, ich walką walką o władzę.
 
Oczywiście nie można mówić tutaj o strojach będących odwzorowaniem tamtych epok. Bardziej jest to forma pretekstu do zabawy modą, w charakterystyczny dla Projektanta sposób. 
 
Tym samym klient otrzymuje modę, z którą jak najbardziej można wyjść na ulice. 
 
„Swoje inspiracje przekładam na modę uliczną. Stylizując kolekcje zawsze biorę pod uwagę czy moi klienci mogliby wyjść w zaprojektowanych przeze mnie ubraniach na ulicę. To co tworzę musi być lekkie, z pewną dozą dystansu i ludzie muszą w tym się dobrze czuć” – mówi Robert.
Kolekcja “Crown” charakteryzuje się wojskowym zacięciem. Dużo tutaj moro, koloru khaki, brązów, szarości, granatów, co jakiś czas przełamywanych kontrastującym różem i ponadczasowym jeansem. 
 
Nie jest żadną nowością, że Robert należy do tej grupy projektantów, którzy nie wstydzą się tego, aby Jego kolekcje odnosiły komercyjny sukces. Tak też się dzieje.
 
Zupełnie nie można mu mieć tego za złe. 
O ile Robert tworzy najlepszy, w mojej ocenie streetwear w polskiej modzie, to w przyszłości chciałbym zobaczyć Jego postrzeganie mody w dotychczas nie prezentowanym kierunku. 
 
Przecież konsekwencja nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem.
 
Kolekcja dostępna jest pod adresem: www.robertkupisz.com
 
fot.: Marek Makowski