CI, KTÓRZY ZMIENIAJĄ OTOCZENIE: KRZYSZTOF GONCIARZ

#menelskiewybory

“ Oczekiwania widzów są dużo wyższe niż kiedyś. Ludzie chcą oglądać treści nie tylko wartościowe merytorycznie, ale także po prostu ładne. Próbuję wyjść temu naprzeciw.”

Sam mówi o sobie, że jest weteranem Youtube’a. Fani cenią go za nieszablonowe i ciekawe klipy, które odznaczają się profesjonalną jakością.

Krzysztof Gonciarz urodził się w Krakowie w 1985 roku. Z wykształcenia jest kulturoznawcą, ale zanim został profesjonalnym Youtuberem był dziennikarzem i zajmował się recenzowaniem gier wideo. Filmy nauczył się robić sam, a wcześniej jak mówi przeczytał po prostu kilka mądrych ksiażek.

Pierwsze produkcje zaczął umieszczać na Youtubie już 10 lat temu. Początkowo miały one promować jego działalność zawodową, potem stały się pełnoetatowym zajęciem. Dziś jego filmy uważane są za jedne z najlepszych warsztatowo w polskim internecie, a Gonciarz może się pochwalić rzeszą wiernych fanów.
O wysokim poziomie jego produkcji świadczy też fakt, że w zeszłym roku nagrodzono go aż czterema przyznawanymi przez magazyn “Press” nagrodami Grand Video Awards. To największa jak dotąd ilość statuetek przyzna jednemu twórcy.

Największą popularność przyniósł Gonciarzowi kanał komediowy Zapytaj Beczkę, poza tym posiada też kanał Krzysztof Gonciarz, na którym wrzuca daily vlogi i poważniejsze treści. Razem z Kasią Mecinski prowadzi firmę produkcyjną Tofu Media oraz anglojęzyczny kanał The Uwaga Pies, w którym pokazuje swoje życie codzienne w Tokio, gdzie mieszka od dwóch lat. Na swoim koncie ma też trzy książki – “U Mad? The Internet’s Guide to Idiots”, “WebShows: sekrety Wideo w Internecie” i “Wybuchające Beczki – zrozumieć gry wideo”.

Bardzo głośno o Krzysztofie Gonciarzu zrobiło się w zeszłym roku za sprawą zorganizowanej przez niego zbiórki w portalu crowdfundingowym Patronite. Obecnie wspiera go ponad 990 patronów, którzy na jego działalność przekazali mu już ponad 280 tys. złotych, co jest absolutnym rekordem w historii serwisu. Gonciarz zbiórkę w serwisie zorganizował między innymi dlatego, że chciał tworzyć bardziej profesjonalne materiały

Patronite to dla mnie bufor bezpieczeństwa, dzięki któremu rozwinę swoją działalność i zbuduję zespół, który będzie pracować razem ze mną.

Dzięki serwisowi udało mu się zbudować profesjonalną ekipę i świetnie funkcjonujący zespół.

Mamy trzech montażystów, osobę od mediów społecznościowych i koordynacji wszystkich projektów, osobę od merchandise’u i zarządzania firmą, plus szereg osób z którymi współpracujemy zadaniowo (jak np. manager produkcji czy agencja brandingowa). Bardzo silnie jesteśmy też połączeni z ekipą Patronite, praktycznie codziennie się komunikujemy. Gdziekolwiek się da, staram się unikać bycia wąskim gardłem: moim głównym zajęciem powinno być wymyślanie i kręcenie filmów.

Ostatnio wraz ze swoją ekipą Gonciarz wybrał się na Grenlandię i Islandię, z których przygotował zapierającą dech w piersiach relację, zachwycającą pięknymi plenerami, świetnym montażem i ciekawie opowiedzianą historią. Nic więc dziwnego, że twórca ma już na swoim koncie prestiżową nagrodę podróżnika online przyznawaną przez polską edycję magazynu National Geographic.

Kto jeszcze nie widział podróżniczych filmów Krzysztofa koniecznie musi to nadrobić. Po ich obejrzeniu, aż chce się ruszyć w drogę.

źródła: youtube.com / wybuchajacebeczkiiq.intel.pl / zapytaj-beczke.wikia.com