ROBERT KUPISZ – ANARCHY SUMMER 2015

#menelstwosieszerzy

Enjoy!

TILT – O jaki dziwny, dziwny, dziwny

05 czerwca w warszawskim SOHO Factory Robert Kupisz zaprezentował swoją 7 kolekcję na sezon Lato 2015 ANARCHY by Q??.

Całość swoim charakterem i stylistyką nawiązywać ma do subkultur Jarocina 1980 roku.

Kolekcja jest bardzo spójna z wcześniejszymi kolekcjami Roberta, stąd też, jeżeli ktoś oczekuje po niej czegoś nowego, raczej tego nie dostanie – może poza czerwienią, która pojawiła się u Niego po raz pierwszy. I teraz powstaje dylemat czy projektant tej rangi, w każdej kolekcji powinien zaskakiwać czymś nowym, świeżym czy jednak kontynuacja stylu jakim charakteryzują się kolekcje Roberta jest też metodą? Z jednej strony, zgodzę się z argumentem, że tworzenie nowego jest tym co powinno cechować dobrego projektanta – bo kto jak nie Projektanci w najlepszym stopniu będzie inspirował do bawienia się modą, z drugiej zaś strony użytkowy charakter mody oraz póki co słaba kondycja polskiej mody męskiej powoduje, że do mnie ta kolekcja przemawia. Tak wiem, naszycie zamka błyskawicznego, wszycie pacyfki nie tworzy anarchii, jednak styl jaki prezentuje Kupisz, Jego spojrzenie na aspekt mody męskiej (bo tylko tą część kolekcji oceniam) w kolekcji ANARCHY by Q?? jest tym czego sam szukam.

cover

Zgodnie z zabarwieniem Ery Jarocina 1980 roku w kolekcji widoczne są 4 główne kolory: biel, czerń, szarość oraz wspomniana wcześniej czerwień. W ofercie projektant daje nam m.in. skórzane spodnie, flanelowe koszule, oversizowe t-shirty, świetne parki, wszystko w atmosferze rocka i punku lat 80.

Sylwetki (których być może było za dużo) prezentowane na pokazie podkreślają siłę charakteru człowieka, nawiązują do okresu buntu z lat inspirujących projektanta w tworzeniu tej kolekcji. Co ciekawe pomimo dużej ilości testosteronu w prezentowanej kolekcji spora część ubrań może być noszona zarówno przez kobiety, co w cale nie ujmie im kobiecości, jak i przez mężczyzn, co w żadnym wypadku nie zminimalizuje naszej męskości.

czernkupisz kupiszszary kupiszszaryczarny

Reasumując, kolekcja ANARCHY by Q?? daje na pewno dużą sposobność do ekspresji własnego stylu, bawienia się nim i jest zdecydowanie tym czego oczekuję od męskiego streetwear’u. Nie jest na pewno innowacyjna ale tak jak wspomniałem w tym przypadku nie tego szukałem.

Jest Ekskluzywnie, jest Menelsko! I like it a lot!

Całość kolekcji dostępna jest w ofercie butiku Roberta Kupisza dostępnego TUTAJ
 
 
zdjęcia via ROBERTKUPISZ.COM