MENEL, PRAĆ! KORONKA

#menelstwosieszerzy

Co tak naprawdę może mieć facet wspólnego z koronką? Teoretycznie nic.

Tak jak mówiłem Wam przy starcie tej kampanii, pranie, wbrew pozorom, nam facetom nie jest obce i zgodnie z misją projektu 
6 Zmysł Projektanta marki Whirlpool pralka nie kojarzy się już ze złem koniecznym. Tym bardziej dzisiaj, kiedy pranie okazuje się dziecinnie proste.

Ten miesiąc w omawianym projekcie dotyczy właśnie koronki. I jak na prawdziwego mężczyznę przystało, nie mogłem uciec od tego tematu, tylko dla tego, że koronek pewnie nigdy nie nałożę.

Koronka, dla nas, facetów zazwyczaj kojarzy się z damską bielizną. Okazuje się jednak, że dawna sztuka ludowa także wykorzystywała ją w swojej twórczości.

1024px-czepiec_koronkowy_wykonany_technika%cc%a8_igielkowa%cc%a8_w_muzeum_w_wisleCzepiec wykonany techniką igiełkową w muzeum w Wiśle, zdj. Wikipedia

Fakt jest taki, że poza walorami estetycznym na kobiecym ciele, koronka, mężczyzn nigdy nie będzie za bardzo interesować, jest to typowo damski materiał.

Jednak aby nie być ignorantem w temacie, dobrze wiedzieć, że koronka, poza bielizną jest ażurową plecionką z nici, wykonaną na szydełku albo w sposób klockowy. Tak, wiem, że teraz każdy z Was zadaje sobie pytanie: WTF? Że co? 🙂

Uznajmy, że lekcja jest odrobiona i przechodźmy dalej.

Do tej pory koronkę zazwyczaj prano ręcznie. Teraz ze względu na rozwój technologii, jesteśmy w stanie prać ją w pralce. Program DELIKATNE, temperatura 40°C, załadunek do 4 kg.

I Voilà! Koronka uprana, więc mamy pretekst do tego aby ją nałożyła, żebyśmy my potem mogli ją zdjąć 🙂