DD TVN: NORMCORE – NOWY TREND?

#menelstwosieszerzy

W jednym z majowych wydań programu DZIEŃ DOBRY TVN rozmawialiśmy o tzw. NORMCORZE, który, trochę niefortunnie zaczął nazywany być nowym trendem w modzie, a tak naprawdę odkąd pamiętam prosty i zwyczajny styl ubierania się był częścią stylu (bądź też jego braku) u pewnej grupy ludzi.

MATERIAŁ VIDEO
 
Fakt, że żyjemy w specyficznych czasach, gdzie idea im dziwniej tym lepiej stosunkowo często przyświeca ludziom, którym moda jest bliska wywindował prosty i zwyczajny look do miana trendu, bo tak jak powiedziałem w materiale, doszliśmy do sytuacji gdzie zwyczajność okazuje się być niezwyczajna
em3 

zdj.: Asia Typek
 
Niefortunnie ikonami tego stylu stali się Barack Obama i Steve Jobs, bo o ile ten pierwszy swoją świadomość w kwestii mody i tego co nosi zawdzięcza doradcom w tym aspekcie, to ten drugi świadomie nie zagłębiał się w temat swojej szafy. 

A należy zwrócić uwagę, że ludzi wpisujących się w styl NORMCORE cechuje świadomość tego co noszą i celowe wybieranie rzeczy prostych, stających w opozycji do aktualnych trendów, co powoduje właśnie, że w dobie “kolorowych ptaków” ulicy, styl ten staje się bardziej zauważalny niż najbardziej udziwniony look.
 
To taki trochę znak czasów, zatoczyliśmy krąg, bo po okresie mniej i bardziej dziwnych propozycji w modzie zarówno męskiej jak i damskiej, zaczynamy zauważać siłę połączenia dobrych jeansów z prostą górą, nad wrzucenie na stopy skarpet i zwieńczenie ich sandałami, nawet jeżeli są ludzie przewidujący to za nadchodzący trend. 
 

david-beckham-in-full-sleeve-tshirt-image

 zdjęcie via www.images55.com
 
Styl nie ma nic wspólnego z metką czy aktualnym trendem, ma natomiast dużo wspólnego ze świadomością tego co nosimy i jak to nosimy, dlatego też nie jestem entuzjastą przypisywania łatek i traktowania trendów jako prawdę objawioną, bo trendy dziś są, jutro już nie, a u tych ślepo podążających wywołać tylko mogą co najwyżej zadyszkę w pogoni za byciem trendy, jezzi czy jeszcze jakoś tak.
 
Balans, to chyba najlepsze słowo jeżeli mówimy o trendach, stylach w kwestii ubioru. Dobrze, że powstają tematy takie jak te, bo przy dyskusji o nich pobudza się krążenie w temacie mody i świadomym z niej korzystaniu, nawet jeżeli wszyscy wiemy, że liczy się tylko piękno wewnętrzne, to na wszelki wypadek …

Jeśli coś może mi pomóc a na pewno mi nie zaszkodzi, to czemu z tego nie skorzystać?

Jakie jest Wasze zdanie w temacie?