ROBERT KUPISZ – OCEAN 5

#menelstwosieszerzy

1

02 czerwca w warszawskim Soho, Robert Kupisz zaprezentował swoją kolekcję OCEAN 5, która tym samym była okrągłym, pięcioletnim jubileuszem pracy projektanta.

 
Motywem przewodnim kolekcji jest ocean i wszystko to, co z oceanem związane.
Beże, biele, wiele odcieni granatu, a także charakterystyczna czerwień to główna kolorystyka kolekcji. Marynistyczne paski, skóry na które nanoszone były specjalne nadruki, żeglarskie sznury, a także dres łączony ze skórzanymi ramoneskami bardzo fajnie podkreślały tę kolekcję.
 
Za warstwę muzyczną pokazu odpowiedzialna była Natalia Przybysz, która ze swoim zespołem sukcesywnie podgrzewała, i tak gorącą od upałów, temperaturę. Swoją drogą, myślę, że najwyższy czas aby hale Soho były w pełni klimatyzowane.
 
Jeżeli chodzi o samą kolekcję Roberta, bazuje ona na stałej konsekwencji projektanta. Patrząc na projekty, od razu wiesz, kto je projektował (i nie mam na myśli znanego już logotypu marki Kupisza, który pojawia się na Jego projektach).
Zważywszy na fakt, że Robert jest jednym z nielicznych projektantów, który może poszczycić się komercyjnym sukcesem każdej swojej kolekcji, w tej konsekwencji widzę pewną metodę i jestem zdania, że nie należy negować tego kierunku.

Zastanawiam się, czy takie podejście będzie stale gwarantem sukcesu Jego pokazów, póki co tak jest – za co szczere gratulacje!
Konsekwentna w pracy projektanta jest także właściwa uwaga poświęcona modzie męskiej. Jako jedyny projektant, nie licząc oczywiście tych, którzy projektują tylko dla mężczyzn, w swoich pokazach prezentuje porównywaną ilość sylwetek męskich i damskich.
 
Wybrałem dla Was najciekawsze sylwetki z Jego pokazu.
 

 kupisz_0059 kupisz_0077 kupisz_0131 kupisz_0247 kupisz_0433 kupisz_0486 kupisz_0521 kupisz_0627 kupisz_0676 kupisz_0785 kupisz_0978 kupisz_1009 kupisz_1058 kupisz_1120 kupisz_1209 kupisz_1240
 
Całość kolekcji dostępna jest na stronie www.kupisz.com
 
zdjęcia: Marek Makowski