RAF SIMONS X CALVIN KLEIN

#menelskamoda

Pokaz Calvina Klein’a podczas obecnie trwającego Nowojorskiego Tygodnia Mody był najbardziej wyczekiwanym debiutem – jest to pierwsza kolekcja Rafa Simons’a dla tej marki. 

O samym projektancie pisałem Wam TUTAJ

Najnowsza kolekcja marki na pewno nie jest kolekcją, która spowoduje rewoltę w świecie mody. Nie jest to także pokaz oglądając który, będziemy przecierać oczy ze zdumienia i zachwytu. Pytanie tylko czy tego potrzebujemy?

Kolekcja cechuje się prostotą, minimalizmem, pewnego rodzaju powtarzalnością i ewidentnym nastawieniem na sprzedaż komercyjną, co akurat w przypadku marki Calvin Klein jest oczywiste. 

Nie wiem czy to nastawienie jest dobrym motywatorem do działania, szczególnie, kiedy ze względu na swoje tanie linie oraz wszechobecną bieliznę z logo CK ciężko jest właściwie pozycjonować markę. 

To na co ja zwróciłem uwagę w tym pokazie, to klasyczne płaszcze, minimalistyczne garnitury, jak i oversizowe parki, z kontrastowym, pikowanym podszyciem.

Mono – look, czy to z jeansu, czy z czarnej skóry także zwrócił moją uwagę. Choć wbrew swojej prostocie, nie jest to łatwy do noszenia zestaw. 

Najlepsze, w mojej ocenie sylwetki z pokazu możecie zobaczyć poniżej.

fot.: Yannis Vlamos / Indigital.tv