DLACZEGO BARACK OBAMA JEST NAJBARDZIEJ STYLOWYM PREZYDENTEM ŚWIATA

#menelstwosieszerzy

Prezydent Obama w styczniu po ośmiu latach przekaże władzę Donaldowi Trumpowi i wyprowadzi się z Białego Domu. Póki jeszcze jest prezydentem USA postanowiłem przyjrzeć się jego stylowi, który sprawił, że mówi się o nim jako o najbardziej stylowym amerykańskim prezydencie od czasów J.F Kennedy’ego.

Oto kilka powodów, które moim zdaniem to potwierdzają.

Ma dystans do swoich wpadek

Chyba każdy pamięta zdjęcia Obamy z początku jest rządów w okropnych, szerokich „dad jeans”. Mocno mu się za nie oberwało. I słusznie. Z wpadki wyciągnął jednak wnioski. W zeszłym roku czytając wredne tweety w programie „Jimmy Kimmel Live!”. Przyznał, że słynne dżinsy nie były najlepszym wyborem.

Swoją drogą, gdziekolwiek byście czytali, że spodnie takie jak te wracają do mody – nie wierzcie!

dady-jeans-new-york-magazine

Jest królem świetnie skrojonych garniturów

Są głównie ciemno niebieskie i granatowe , szyte na miarę i zawsze świetnie dopasowane. Podobno na początku poprawą szafy męża zajęła się Michelle. W 2013 roku w wywiadzie dla „Vogue’a” Obama skomentował to tak „Michelle jest jak Beyoncé w tej piosence „Let me upgrade ya!” Ona mnie ulepszyła”.

suit-gq

Znak rozpoznawczy – niebieski krawat w drobne wzory

Niebieski albo błękitny krawat w małe kropeczki albo w inne delikatne wzory to ulubiony dodatek prezydenta USA. I słuszne jest bardzo uniwersalny i zawsze świetnie wygląda.

tie-washington-post tie-pinterest tie-thestar

Dopasowuje strój do kreacji żony, ale nie stara się za bardzo

Bycie stylowym, gdy twoja żona już na początku twoich rządów została obwołana jedną z najlepiej ubranych kobiet świata nie może być łatwe i z pewnością dostarcza sporej presji. W sytuacjach oficjalnych strój Baracka zawsze pasuje kolorystycznie do kreacji żony. Niema jednak mowy o studniówkowej nachalności i archaicznym dopasowywaniu koloru krawata do sukienki żony.

obama-michele-miss-open obama-michele-the-next-web

Wie jak nosić smoking

Obama w smokingu zawsze prezentuje się godnie, a czasem nawet pozwala sobie na lekką ekstrawagancję i do koszuli dobiera białą muszkę. Pamięta jednak o najważniejszej zasadzie – musi to być prawdziwa wiązana muszka, a nie gotowa na zapięcie albo klips.

obama-michele-pinterest smoking-abcnews

Nie ma stylisty

I to widać, chociażby po słynnej wpadce z jeansami, ale też tym jego styl nie zmienił się z dnia na dzień.

obama-style-2011-bomber-jacket

W Waszyngtonie go zapamiętają

Specjaliści od formalnej mody komentują, że Barack Obama zostawi po sobie dziedzictwo w waszyngtońskiej modzie. Prezydent przywrócił w modzie formalnej kołnierzyk typu spread ze skracanymi wyłogami, które często nie chowają się pod klapami marynarki. Model ten spopularyzowany został, a jakże!, na początku lat 60 przez JFK. Później został uznany za niewystarczająco formalny. Po tym jak często pokazywał się w nim Obama koszule z kołnierzykiem typu spread coraz chętniej zaczęli nosić najpierw Demokraci, a później także Republikanie.

kolnierz-styleforum

Ma swoją ikonę stylu

Czy była to polityczna kokieteria czy nie trudno oceniać. Niemniej w jednym z wywiadów Barack Obama zdradził, że jego ikoną stylu jest Narendra Modi, premier Indii. Obama dodał, że chciałby kiedyś wypróbować noszone przez Modiego kurty czyli charakterystyczne indyjskie koszule do kolan.

insporacja-aljazeera-america