CI, KTÓRZY ZMIENIAJĄ OTOCZENIE: OLIVIER JANIAK

#menelstwosieszerzy

Kiedy startowałem z cyklem „CI, KTÓRZY ZMIENIAJĄ OTOCZENIE” postawiłem sobie jeden cel, obalać mit wymierającej męskości. Te wpisy nie mają być peanem dotyczącym twórczości bohaterów o których piszę. Po prostu zależy mi na tym aby ukazywać mężczyzn, którzy tym co robią, tym jacy są i do tego tym jak się noszą idealnie zadają kłam tezie wymierających mężczyzn.

Pisałem już o Adamie Nawałce, Marcinie Dorocińskim i Tomaszu Stańko. Łączy ich przede wszystkim niepowtarzalny styl i odwaga w dążeniu do celu. Każdy z nich jest innym mężczyzną, z inną przeszłością i różnymi marzeniami. Ale jedno jest pewne: wymienieni wyżej panowie stanowią idealny przykład na to, jak żyć elegancko, niewymuszenie pomagać innym i być przy tym autentycznymi i fajnymi facetami.

Dziś chciałbym przyjrzeć się kolejnej postaci. Człowiekowi, którego nienaganny styl i prezencja stanowią dobre tło dla dobroczynności i rodzinności. Ktoś mógłby nazwać go gwiazdą lub celebrytą. Ja przede wszystkim widzę męża i ojca, który świadomie wykorzystuje swój medialny wizerunek aby zwrócić uwagę widzów na to, co ważniejsze niż wygląd i znajomości.

Drodzy Menele, Szanowne Menelki – Olivier Janiak.

polskie-radio
fot.: Polskie Radio

Jest modelem, konferansjerem, prezenterem i dziennikarzem. Zagrał też kilka epizodycznych ról w polskich filmach. Jako wieloletni mąż modelki – Karoliny Malinowskiej, oraz ojciec trzech synów – Fryderyka, Christiana i Juliana, od lat podkreśla, jak ważna jest w jego życiu rodzina. Wystarczy zajrzeć na jego konto na Instagramie aby się o tym przekonać.

Mimo niegasnącej kariery w mediach i częstym bywaniu na czerwonym dywanie Olivier nie skupia się na tym, co powierzchowne. Owszem, zobaczymy go w Tańcu z Gwiazdami lub w reklamach biżuterii i perfum. Lecz to, co według mnie wpływa najbardziej na otoczenie to jego działalność na rzecz innych. Wiecie na pewno, że jest pomysłodawcą kalendarza „Dżentelmeni”. Od ponad dziesięciu lat jest to akcja, w której biorą udział znani i cenieni mężczyźni (od jakiegoś czasu nie tylko), a dochód ze sprzedaży przekazywany jest na zakup butów dla ubogich dzieciaków. Ta inicjatywa zrzeszą duża ilość artystów, aktorów, muzyków, fotografów i wielu innych oraz „zaraża” chęcią pomagania. Wiele jest takich akcji, które widzimy w Internecie i na ulicach tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jednak „Dżentelmeni” stali się rozpoznawalnym stylem bycia, w którym pielęgnuje się takie wartości jak hojność, rodzinność i szczerość.

Oprócz tego, jego kariera w telewizji rozpoczęła się od programu kulturalno – towarzyskiego „Co za Tydzień?”. Rozmawiał z największymi osobistościami kina, muzyki, mody! Zawsze jest skupiony na rozmówcy, nigdy nie pozwala sobie na szyderstwa (które coraz częściej możemy usłyszeć w niejednej stacji telewizyjnej…).

pinterest1
fot.: Pinterest

W kwestii stylu to myślę, że odpowiednim słowem opisującym Oliviera Janiaka jest „nienaganność”. Zawsze elegancki, widać, że ceni dobrej jakości materiały i skrojone w punkt fasony. Jest człowiekiem, który wie jak nosić zarówno frak w operze, jak i ortalionową kurtkę na regatach żeglarskich. W wersji casual wybiera naturalne faktury i odcienie ubrań – brązy, beże, khaki. Wieczorowo – granat, czerń i grafit. Nie boi się odważnych połączeń, potrafi bawić się też wzorami i nadrukami. Widać, że stawia na wygodę i jednocześnie klasę, wziętą prosto z ekskluzywnego pokazu mody. Nie jest przy tym chłodny – jego wizerunek ociepla nonszalancka, lekko zmierzwiona fryzura, oliwkowa cera i trzydniowy zarost.

Olivier przyznaj się to Karolina Cię ubiera, czy samodzielnie radzisz sobie ze swoją garderobą? 😉

pinterest2
fot.: Pinterest

Oliver Janiak jest dla mnie kolejną z osób, którą warto bliżej poznać. Bo, jak to zwykle bywa, powierzchowność może nas zwieść. Ten facet nie ma nic wspólnego z zadufanym celebrytą. To, że dobrze wygląda w żadnym stopniu nie przeszkadza mu, by być otwartym do ludzi, profesjonalnym i lojalnym. Jest przykładem na to, że w show-biznesie mogą być wyeksponowane, i liczą się takie wartości jak wierność (od 2003 jest mężem swojej wybranki życia), zdrowie, wykształcenie i przyjaźnie, które powinno się pielęgnować. Janiak zaskakuje na każdym kroku. Myślę, że jego klasa i profesjonalizm sprawiają, że nie może być nazwany „gwiazdą”. Jego praca to znacznie więcej niż dobry wygląd i ładny uśmiech. A i tego mu nie brakuje. W czasach, gdzie zewsząd otoczeni jesteśmy nieszczerą radością i fałszywymi rozmowami tacy faceci, jak Olivier Janiak są na wagę złota.

east-news
fot.: East News