10 NAJBARDZIEJ STYLOWYCH MĘŻCZYZN 2016 ROKU

#menelstwosieszerzy

Nie boją się eksperymentów, ale nie są ofiarami mody. Wiedzą, co to niewymuszona elegancja i jakie klasyki trzeba mieć w szafie.

To oni zwracali w tym roku uwagę swoim strojem. Zawsze wyglądając na dobrze ubranych, a nie przebranych. Zobaczcie listę moim zdaniem najbardziej stylowych mężczyzn mijającego roku.

IDRIS ELBA

elba_idris_fashion_style_top_10_men

Brytyjski aktor znany z głównej roli w serialu „Luther” wie jak świetnie ubrać pozostawiając wrażenie pewnej nonszalancji. Brytyjska edycja „GQ”  zauważa, że Elba ubiera się nieco w stylu Jamesa Bonda, a na czerwonym dywanie zawsze prezentuje się niezwykle elegancko odważnie eksperymentując z monochromatycznymi zestawami. Jego styl doceniła ostatnio marka Superdry prosząc go o zaprojektowanie kolekcji ubrań w jego stylu. Linia Idris Elba x Superdry jest dostępna w sklepach od końca listopada.

BARACK OBAMA

obama_nowy

Ustępujący z urzędu prezydent USA pokazał, że musząc cały czas przestrzegać sztywnego politycznego dress codu można wyglądać świetnie i niekoniecznie nudno. Mimo wpadki z „daddy jeans”  Obama z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z najlepiej ubranych prezydentów USA. Więcej o jego stylu przeczytacie TUTAJ.

JUSTIN TRUDEAU

justin_style_men_top10

Wygląd premiera Kanady jest chyba równie często komentowany, co jego działania polityczne. A kobiecie pisma uważają go za najprzystojniejszego polityka. Stylowi Trudeau także należy się pochwała. Premier Kanady nosi świetnie dopasowane garnitury i nie boi się czasem zaszaleć. Biorąc pod uwagę, że podobnie jak Barack Obama porusza się w świecie bardzo surowego dress codu największym szaleństwem na jaki może sobie pozwolić są kolorowe, wzorzyste skarpetki, ale to i jak więcej niż w kwestii mody robi większość polityków.

EDDIE REDMAYNE

eddie_radmeyne_style_men_top10_fashion

Brytyjski aktor ma dosyć  oryginalny styl. Nie boi się kolorowych garniturów i marynarek, zawsze są one jednak świetnie dopasowane do jego sylwetki. Na co dzień aktor sięga też po bezpieczne klasyki takie jak beżowy trencz czy granatowa harringtonka. W tym roku Redmayne  po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł „Najlepiej ubranego Brytyjczyka” przyznawany przez magazyn „GQ”.  A sir Elton John komentując jego stylizacje stwierdził, że „łączy styl Cary’ego Granta z subtelną elegancją Freda Astaire”.

TOM HARDY

tom_hardy_top_10_style_men

Aktor ma właściwie dwa style: publiczny i prywatny. W przypadku tego nie pierwszego jest prawdziwym królem trzy częściowych garniturów, które ogrywa w taki sposób, że wcale nie wyglądają nudno i ciężko. Na co dzień aktor preferuje bardzo luźny styl, a jego ulubionym dodatkiem jest czapka z daszkiem, które pozwala mu także zasłonić się przed obiektywami paparazzi. Oglądając zdjęcia Hardy’ego sprzed kilku lat widać jak długą drogę przybył od chłopca w za dużym garniturze to eleganckiego mężczyzny.

RYAN REYNOLDS

ryan_top_10

Styl hollywoodzkiego aktora z pozoru może nie wydawać się niczym szczególnym. Można by pomyśleć, że to kolejny facet, który wie jak założyć garnitur. W jego przypadku diabeł tkwi w szczegółach i umiejętności  podkręcenia bardzo klasycznej stylizacji np. ciekawym krawatem albo koszulą.

DAVID BECKHAM

10_top_style_men_david_beckham

Beckham jest chyba najbardziej stylowym sportowcem na świecie. Zresztą trudno się dziwić, bo obecnie zarabia nie na spocie, ale właśnie na swoim stylu i wyglądzie. Piłkarz nie boi eksperymentować z nowościami zanim jeszcze ktokolwiek ich spróbuje. To on jako jeden z pierwszych facetów nosił męski kok (men’s bun) czy niezwykle modne teraz basenowe klapki.  Próbując nowości Beckham wciąż jednak opiera swoją szafę w dużej mierze na klasykach takich jak trencze czy kaszmirowe swetry. Dzięki temu jego styl jest świetnym połączeniem najnowszych trendów i niewymuszonej elegancji

BENEDICT CUMBERBATCH 

top_10_men_style

Cumberbatch to przykład aktorka, który nie bał się zaczerpnąć odrobiny stylu z szafy granej przez siebie postaci i chętnie do własnych stylizacji włączył wiązany na węzeł francuski szalik charakterystyczny dla granego przez niego Sherlocka Holmesa. Aktor nie boi się też takich modnych dodatków jak kaszkiety czy wzorzyste skarpetki. A przy tym potrafi się też bawić kolorami typowo eleganckiej odzieży i na imprezę w ciągu dnia wybrać np. błękitny garnitur.

 

ROBERT LEWANDOWSKI

lewandowski

Polski piłkarz poza boiskiem jest niezwykle stylowy. Choć przez większość czasu stawia na sprawdzone klasyki i połączenia kolorystyczne np. granatu z bielą. Zawsze bardzo dobrze prezentuje się w garniturze, dbając o najmniejszy element całej stylizacji. Fajnie, że Lewy sięga po różne marki. Czasem zobaczymy go w Armanim, a czasem w Vistuli, która wspiera polską reprezentację

ROBERT BIEDROŃ

biedron_top_10_men_style

Chyba jedyny polski polityk, który mógłby się znaleźć w jakikolwiek rankingu najbardziej stylowych mężczyzn. Biedroń wyróżnia się świetnym stylem zwłaszcza, na tyle innych prezydentów miast. Prezydent Słupska nie eksperymentuje, ale wybiera sprawdzone opcje takie jak wełniane kardigany czy granatowe marynarki. Zawsze jednak dba o szczegóły- mankiety koszuli muszą wystawać zza marynarki, a spodnie mieć odpowiednią długość nogawki.

Kolejność przypadkowa