9 FASONÓW MĘSKICH KURTEK NA WIOSNĘ

#menelskiewybory

Jeżeli zastanawiacie się nad tym jaką kurtkę wybrać na nadchodzącą wiosnę – ten post jest dla Was! 

Zebraliśmy dla Was 9 różnych fasonów męskich okryć wierzchnich w trzech progach cenowych. 

Od razu do kupienia! 

KURTKA  SAFARI

Nie trudno się domyśleć, że powstanie kroju wynikało z zachwytu Afryką kiedy wśród Brytyjczyków i Amerykanów modne były wyjazdy na Safari.
 
Założeniem kurtki miała być funkcjonalność – stąd cztery duże kieszenie, by łatwo było przenosić lornetki i inne podróżnicze gadgety.
 
Obecnie na rynku, oryginalne modele nie są juz tak popularne, ale możemy zobaczyć fasony inspirowane pierwotnym projektem, tak jak w propozycjach, które dla Was przygotowaliśmy.
 
TRENCZ

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

“Szpiegowski płaszcz” to klasyka gatunku. Uniseksowy, ale zarazem z dużą dozą męskości.

Zaletą tego rodzaju płaszcza jest to, że podkreśla atuty męskiej sylwetki (szerokie ramiona i wąską talię) i maskuje niedoskonałości – wystający brzuch lub niezbyt wypukłą klatkę piersiową.
Trencze najczęściej szyje się z dobrej gatunkowo tkaniny, bawełny lub płótna.
 
Moja “menelska” dusza sprawia, że bardzo uwielbiam ramoneski. Mam ich w szafie sporo i wkładam je w zależności od okazji.

Krój ramoneski podkreśla luz i zadziorność.

Dawniej były trudno dostępne i drogie, a teraz możemy je znaleźć praktycznie w każdej sieciówce. Liczba wariancji na temat kurtki wylansowanej przez lidera punkowej kapeli Ramones, wykracza poza model podstawowy, czyli czarny i skórzany.

Zamszowe, bawełniane, w patterny – dają pole do modowych kombinacji

PŁASZCZ

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

Płaszcz w męskiej garderobie to konieczny ‘must have’.

Mam ich kilka i nie wyobrażam sobie bez nich mojej garderoby.

Płaszcz pozwala stylowo nosić garnitur. Stylowo, czyli bez wystającej spod przykrótkiej kurtki marynarki. Płaszcz musi pasować do stylizacji i dawać poczucie komfortu.

Dziś w sklepach możemy znaleźć płaszcze z niemal każdego materiału i w każdym kolorze, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Według mnie najlepiej zainwestować w okrycie z wełny, które posłuży nam przez kilka sezonów.

BOMBERKA

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

Kurtki typu bomber mają długa historię, bo sięgającą lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wówczas U.S. Army wprowadziła do umundurowania kurtkę o enigmatycznej nazwie MA – 1. Prosty krój, lekka nylonowa tkanina, ściągacz na dole (dociskający kurtkę na wysokości nerek) i suwak sprawiały, że był to strzał w dziesiątkę.

Od tamtego czasu model ten zadomawiał się w popkulturze, a triumfy z przerwami święci się od lat dziewięćdziesiątych.

Teraz znowu jest na topie i mogę go szczerze polecać każdemu, kto ceni sobie elegancję i wygodę. Zwłaszcza, że producenci odeszli od militarnego stylu, a za to paleta bomberek jest tak szeroka, że można wybierań bez końca, a co również jest praktyczne – pasuje do niemal każdej stylizacji.

PARKA

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

Męska kurtka spod bieguna, bo wynaleźli ją rdzenni Eskimosi, a odkryli Amerykanie i zastosowali w wojsku podczas II wojny światowej. Stąd też jej najpopularniejsze kolory – oliwkowy, khaki, beżowy i biały.

Nazywana była kurtką do zadań specjalnych, ponieważ jej budowa chroniła przed wiatrem, deszczem i niską temperaturą (odpowiedni materiał, kaptur, sznurek w talii zatrzymujący ciepło).

W latach 60. parka została zaadoptowana przez subkulturę modsów. W latach 80. upodobali ją sobie amerykańscy kibice footballu i zaczęli nosić z bejsbolówkami.

Od tego czasu parka kojarzy się nie tylko ze stylem militarnym, ale i sportowym.

KURTKA PIKOWANA

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

Kurtka pikowana – jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych modeli, brytyjska ikona mody. Jej zaletą jest praktyczność. Nie zajmuje wiele miejsca, jest lekka.

Dobrze wygląda w połączeniach casualowych, smart casualowych i streetowych.

Pikowaną kurtkę zaprojektował zajmujący się produkcją odzieży dla sił powietrznych pułkownik Stephen Guylas podczas swojej emerytury. Kurtka miała chronić go przed chłodem i wiatrem podczas uprawianych przez niego sportów.

KATANA 

KUPUJĘ KUPUJĘ KUPUJĘ

Katana kojarzona jest ze style vintage.

Co prawda, to prawda, te jeansowe im bardziej są znoszone, tym fajniejsze.

Dobrze wygląda w stylizacjach casualowych i streetowych.

Kiedyś bardziej popularne jako niebieskie lub błękitne jeansowe, teraz można dostać je w przeróżnych kolorach. Katana swoim prostym krojem nadaje charakter luzu. Dobrze wygląda w połączeniu “pod kurtką”, np jak TUTAJ.